Školský rok 2008/2009

Slávili sme deň jablka.

Jesenné dni, ktoré sa nesú v duchu oberania ovocia a zberu zeleniny, si žiaci a vyučujúci v ZŠ Kálnica spestrili akciou, ktorú sme nazvali Deň jablka. Pripravili ju nielen panie učiteľky, ale aj deti, ktoré do školy priniesli jablká z domácej úrody a s pani vychovávateľkou si nacvičili pesničky o jablku. Akcia sa pre nepriaznivé počasie konala v telocvični školy, kde žiaci súťažili v štyroch zmiešaných družstvách zo všetkých ročníkov. Každá disciplína nejakým spôsobom súvisela s tematikou jablka ako napríklad beh s jablkom, položeným na tenisovej rakete, alebo súťaž v odkrojení najdlhšej jablkovej šupky. Medzi jednotlivými súťažami sa žiaci občerstvili jablkom, jablkovou šťavou a jablkovým pyré s piškótami. Okrem toho dostalo každé družstvo za úlohu poskladať rozstrihané slovo JABLKO, toto slovo nalepiť na výkres a vytvoriť spoločne pestrý plagát o jablku. Podobne žiaci predvádzali svoju kreativitu a tvorivosť v súťaži o najkrajší „jablkový tanier“. Všetci žiaci nakoniec vytvorili spoločný plagát, na ktorý si každý z nich vytlačil pečiatku z polovice jablka natretej temperovou farbou a pod svoju pečiatku sa podpísal. No a úplne na záver celého „jablkovania“ si každý pochutil na jablkovom koláčiku. Žiakom sa akcia veľmi páčila, pretože bola pre nich novinkou, zabavili sa pri nej a preverili si svoje schopnosti hravou formou.

Mgr. Eva Janegová